Potraviny a nápoje

Lahodnosti Irský mech 100 g

Značka: LAHODNOSTI
5.0

Mořská řasa pro využití v raw i vařené kuchyni. Díky schopnosti tvořit želatinu je dokonalým přírodním zahušťovadlem a pojivem při přípravě slaných i sladkých pokrmů.

Velikost balení
209

Cena za 100 g: 209,00 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč.

O produktu: Lahodnosti Irský mech 100 g

50120972

Úvod

Irský mech je mořská řasa vhodná pro využití v raw i vařené kuchyni. Je vhodný jako přísada do pomazánek, omáček i polévek. Díky schopnosti tvořit želatinu je dokonalým přírodním zahušťovadlem a pojivem a je alternativou k živočišnému kolagenu. Po důkladném propláchnutí docílíte neutrální chuti, takže jej můžete využít i při přípravě sladkých pokrmů. Tato mořská zelenina není tepelně upravena a je konzervována pouze mořskou solí tak, jak byla získána z moře.

Hlavní vlastnosti:

  • využití v raw i vařené kuchyni
  • alternativa k živočišnému kolagenu
  • přírodním zahušťovadlo a pojivo
  • vhodný jako přísada do slaných i sladkých pokrmů
  • využívá se i v přírodní kosmetice v péči o pleť i vlasy


Složení

Irský mech (Chondrus crispus), mořská sůl.


Použití

1-3 polévkové lžíce denně. Irský mech je třeba několikrát dobře propláchnout. Je možno jej konzumovat přímo nebo přidat do mixéru ke smoothie, koktejlům apod. Nahradí želatinu při přípravě zeleninových závitků, cheescaků, raw sýrů nebo třeba vejce ve veganských pomazánkách. Je vhodný k zahušťování omáček a polévek. Pokud jej namočíte v teplé vodě a následně rozmixujete, vytvoříte gel, vhodný k přípravě a pudinků, želatinových dortů a sladkých dezertů. Lze použít i jako pleťovou masku.


Upozornění

Při problémech ředění krve a při onemocnění štítné žlázy konzultujte předem u svého lékaře.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.