BEBA A.R. 800 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: BEBA
4.0
Speciální kojenecké mléko určené k dietnímu postupu při ublinkávání. BEBA A.R. je díky upravené bílkovině je vhodné pro ublinkávající kojence s výskytem alergie v rodině.
Skladem na e-shopu
559

Cena za 100 g: 70 Kč

O produktu

50121524

Speciální kojenecké mléko určené k dietnímu postupu při ublinkávání. BEBA A.R. je mléčná kojenecká výživa určené pro kojence od narození. Díky upravené bílkovině je jako jediné mléko určené pro ublinkávající kojence s výskytem alergie v rodině.

Obsahuje kombinaci složek, jejichž účinky byly klinicky testovány:

 • bakterie střevní mikroflóry L.reuteri – probiotické bakterie, které se nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí
 • OPTIPRO®HA – speciální proces k získání 100 % syrovátkové částečně štěpené bílkoviny
 • škrob k zahuštění výživy

BEBA A.R. 800 gaaa


Dávkování

Velikost odměrky: 4,3 g. 12,9 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy. Tabulka uvádí orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Složení

Laktóza (z mléka), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, kokosový, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), bramborový škrob 21,6 %, enzymaticky hydrolyzované bílkoviny mléčné syrovátky 10,3 %, minerální látky (citronan draselný, glycerofosforečnan vápenatý, vápenaté soli kyseliny fosforečné, chlorid hořečnatý, chlorid vápenatý, chlorid sodný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), rybí olej, cholin bitartát, olej z Mortierella alpina, L- arginin, vitamíny (L-askorbát sodný, DL-α-tokoferyl-acetát, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, retinyl-acetát, thiamin-mononitrát, riboflavin, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin), L – histidin, L – thyrosin, bakterie mléčného kvašení (Lactobacillus reuteri DSM 17938; 8,9 × 107 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti), taurin, inositol, nukleotidy (cytidin-5´-monofosforečná kyselina, sodné soli uridin-5´-fosforečné kyseliny, adenosin-5´-fosforečná kyselina, sodné soli guanosin-5´-fosforečné kyseliny), L-karnitin. Alergeny: mléko, rybí olej.

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Upozornění

Výrobek je určený pro výživu kojenců od narození, nemohou-li být kojeni. Potravina pro zvláštní lékařské účely. Nestlé BEBA A.R. by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. BEBA A.R. je vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence. Výrobek nepodávejte kojencům s alergií na mléčné bílkoviny s galaktosémií. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. 

O značce

Nestle je první výrobce kojenecké výživy na světě! Roku 1867 Henri Nestlé, představil světu 1. náhradní výživu – Farina Lactée. Mateřské mléko je pro dítě tou nejlepší stravou. Jeho výzkumem společnost zabývá již 60 let!

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.