Kojenecká výživa pokračovací

BEBA SUPREMEpro 2 6HMO 800 g

Značka: BEBA
Produktová řada: SUPREMEpro

BEBA SUPREMEpro 2 6HMO je pokračovací mléčná výživa pro kojence od ukončeného 6. měsíce. Obsahuje částečně hydrolyzovanou bílkovinu a bakterie mléčného kvašení.

699

Cena za 100 g: 87,38 Kč

Doprava zdarma

O produktu: BEBA SUPREMEpro 2 6HMO 800 g

50155432

Úvod

BEBA SUPREMEpro 2 6HMO je pokračovací mléčná výživa s upravenou bílkovinou pro kojence od ukončeného 6. měsíce. Instantní kojenecké mléko obsahuje kombinaci látek po vzoru mateřského mléka: bakterie mléčného kvašení Bifidobacterium lactis a Bifidobacterium infantis, které se přirozeně nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí a komplex prebiotických oligosacharidů.

BEBA SUPREMEpro 2 6HMO

 • GENTLE OPTIPRO® je speciální proces k získání 100% syrovátkové, částečně hydrolyzované bílkoviny s cílem přiblížit se mateřskému mléku
 • PROBIOTIKA B. lactis a B. infantis jsou bakterie mléčného kvašení, které se přirozeně nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí
 • KOMPLEX 6 HMO (neboli komplex prebiotických oligosacharidů) je směs šesti nejvíce zastoupených oligosacharidů (2’FL, 3’FL, LNT, DFL, 3’SL, 6’SL) po vzoru mateřského mléka
 • bez palmového oleje
 • bez rybího oleje

Vitaminy a minerální látky* pro zdravý vývoj

 • kognitivní vývoj – železo přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí
 • metabolismus – thiamin přispívá k získávání a využívání energie
 • podpora imunity – železo, zinek a vitamíny A, C, D se podílejí na normálním fungování imunitního systému
 • růst a vývoj kostí – vápník je potřebný pro normální růst a vývoj kostí u dětí
 • vývoj zraku – kyselina dokosahexaenová (DHA)** přispívá k normálnímu vývoji zraku kojenců do 12 měsíců věku

Složení

LAKTÓZA (z MLÉKA), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), enzymaticky hydrolyzovaný bílkovinný koncentrát MLÉČNÉ SYROVÁTKY, minerální látky (vápenaté soli kyseliny citronové, vápenaté soli kyseliny fosforečné, draselné soli kyseliny fosforečné, chlorid draselný, chlorid hořečnatý, sodné soli kyseliny fosforečné, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), olej z Mortierella alpina, olej z mikrořas Schizochytrium sp., směs 2’-FUKOSYLLAKTOSY / DIFUKOSYLLAKTOSY, L-arginin, 3-FUKOSYLLAKTOSA, LAKTO-N-TETRAOSA, vitamíny (L-askorbát sodný, D-pantothenát vápenatý, DL-α-tokoferyl-acetát, nikotinamid, riboflavin, thiamin-mononitrát, retinyl-acetát, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin), L-histidin, L-fenylalanin, SODNÁ SŮL 3’-SIALYLLAKTÓZY, SODNÁ SŮL 6’-SIALYLLAKTÓZY, bakterie mléčného kvašení (Bifidobacterium longum subsp. Infantis LMG 11588 5 x 107 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti, Bifidobacterium lactis CNCM I-3446 1 x 108 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti). Alergeny jsou vyznačeny velkými písmeny.


Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování

13,67 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy. Tabulka uvádí pouze orientační doporučené množtví mléka. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk dítěte  

Převařená voda 

Počet zarovnaných odměrek

Počet krmení za den  

Počet dávek příkrmů

Od ukončeného 6. měsíce  

210 ml 

  -

7.-9. měsíc  

210 ml 

4-3 

 1-2 

Od. 10 měsíce  

210 ml 

3-2 

 2-3 


Upozornění

BEBA SUPREMEpro 2 6HMO je pokračovací kojenecká mléčná výživa v prášku pro kojence ukončeného 6. měsíce. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Má být pouze součástí smíšené stravy dítěte a nemá být používána jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na radu nezávislých osob kvalifikovaných v lékařství, výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku dítě. Při krmení dítě držte vždy v náručí. Neponechávejte ho bez dohledu, jinak může dojít k vdechnutí výživy a zalknutí. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním. Potravina pro zvláštní výživu.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte.

* Obsahuje minerální látky a vitaminy, jak požadují právní předpisy pro veškerou kojeneckou výživu. ** Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 100 mg DHA denně.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.