Nutrilon HA Prosyneo 1 800 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Skladem na e-shopu

509

Cena za 1 kg: 636 Kč

O produktu

Dietetická potravina pro zvláštní lékařské účely na doporučení pediatra. Nutrilon 1 HA Prosyneo je vhodný pro výživu kojenců od narození, pokud nemohou být kojeni. Určeno k dietnímu postupu při snižování rizika vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a souvisejících projevů alergických onemocnění. Obsahuje částečně naštěpenou bílkovinou a SYNEO™ – směs prebiotik GOS/FOS a probiotik Bifidus Breve.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk miminka Voda na 1 dávku Počet odměrek
na 1 dávku
Výsledná dávka Doporučená denní dávka Jak dlouho vydrží
800g balení
0-2 týdny 90 ml 3 100 ml 6x 100 ml mléka  10 dní
2-8 týdnů 120 ml 4 133 ml 5x 133 ml mléka   9 dní
2 měsíce 150 ml 5 166 ml 5x 166 ml mléka   7 dní
3-4 měsíce 180 ml 6 200 ml 5x 200 ml mléka   6 dní
5-6 měsíců 210 ml 7 233 ml 5x 233 ml mléka   5 dní

100 ml Nutrilon (R) 1 HA PROSYNEO (TM) = 276 kJ (66 kcal). 1 zarovnaná odměrka = 4,6 g sušeného přípravku. Používejte pouze originální odměrku.

Složení

Laktóza (z mléka), koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový), galaktooligosacharidy (z mléka) 9,7 %, emulgátory (estery mono– a diglyceridů kyselín s kyselinou citronovou, sójový lecitin), fruktooligosacharidy 0,6 %, dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid vápenatý, rybí olej, olej z Mortierella alpina, cholin chlorid, kyselina L – askorbová, taurin, L-askorban sodný, Bifidobacterium Breve M-16V, inositol, síran železnatý, síran zinečnatý, sodná sůl uridin 5´- monofosfátu, cytidin 5‘-monofosfát, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘-monofosfátu, L-karnitin, DL-α-tokoferyl acetát, nikotinamid, sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, síran měďnatý, retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, riboflavin, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, síran manganatý, jodid draselný, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), fytomenadion, D-biotin, seleničitan sodný, cholekalciferol, kyanokobalamin. Bifidobacterium breve M-16V 3x107 cfu/.

Použití

 • Umyjte si ruce a vysterilizujte všechno používané nádobí.
 • Převařte kojeneckou vodu, nechte ji vychladnout cca na 40 °C. Pro zachování všech benefitů mléka dodržujte při přípravě striktně teplotu převařené vody maximálně do 40°C.
 • Vodu vlijte do vysterilizované láhve. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.
 • Prášek do vody přidejte pomocí přiložené odměrky. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 • Uzavřete láhev a důkladně ji protřepte (min. 10 vteřin), než se prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilní savičkou.
 • Ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a podávejte. Chuť je vzhledem k obsahu hydrolyzované bílkoviny mírně nahořklá.
 • Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin. Nespotřebovanou stravu zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, může dojít k opaření dítěte.
 • Při přípravě dodržujte striktně teplotu převařené vody do 40 °C.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Upozornění

Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Jakékoliv pochyby a dotazy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Přípravek není vhodný při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka.

Důležité upozornění: Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Nutrilon 1 HA PROSYNEO je nutričně kompletní kojenecká výživa vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni. Výrobek je možné používat jen pod lékařským dohledem.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.