Wolfberry Kurkuma mletá BIO 50 g

Potraviny a nápoje

Skladem na e-shopu

55

Cena za 100 ml: 55 Kč

O produktu

Typicky žluté koření kurkuma se používá samostatně, ale nejčastěji jako součást směsi kari koření. Často se přidává do potravin jako barvivo. Kurkuma se získává ze sušených mletých oddenků kurkumovníku dlouhého (lat. Curcuma longa) a jeho největším producentem je dodnes Indie. Proto je též nazývána indickým šafránem. Kurkuma obsahuje okolo 5 % éterického oleje, jehož hlavními složkami jsou žluté barvivo kurkumin sabinen a felandren.

Pozitivní působení kurkumy na lidský organismus:

  • Podporuje činnost jater a normální trávení
  • Napomáhá normální funkci dýchacího a kardiovaskulárního systému
  • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
  • Příznivě ovlivňuje normální stav pokožky

Použití:

Wolfberry mletá sušená kurkuma je vhodná na dochucení těstovin, rýže, ale můžete si z ní udělat i vynikající domácí kari. Jak na to? Budete potřebovat:

6 lžiček mleté kurkumy, 1/2 lžičky muškátového květu, 4 lžičky mletého koriandru, 1/2 lžičky mleté skořice, 1/2 lžičky mletého fenyklu, 2 lžičky mletého kmínu, 1 lžička mletého nového koření, 1/2 lžičky mletých chilli papriček, 1 lžička pískavice (řecké seno), 1/2 lžičky mletého hřebíčku, 1 lžička mletého zázvoru, 2 lžičky mletého pepře a 2 lžičky mletého kardamomu.  Všechny suroviny dobře promíchejte a uchovejte ve skleničce s kvalitním uzávěrem.

 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.