Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Antikoncepce

    Dotaz z 23. 1. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat něco ohledně antikoncepce. Lindynette 20 beru už 8 let (moje první antikoncepce). Nikdy jsem s ní žádný problém neměla. Poslední cca 2-3 roky mám neustálé gyn. potíže, na které jsem vyzkoušela už spoustu přípravků a rad, ale nic nepomáhá. Když jsem si pročítala diskuze na internetu, napadlo mě, že by to mohlo být třeba i antikoncepcí. Myslíte, že by mi ty potíže mohla začít způsobovat až třeba po pěti letech nebo to není pravděpodobné? Nějak moc jsem ji vysazovat nechtěla, protože mi jinak vyhovuje, ale zase je to jedna z mála věcí, co jsem ještě nezkusila. Děkuji za názor.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý deň, áno, pri braní antikoncepcie sa mení pH vagíny a tým pádom je náchylnejšia na záněty a mykózy. Nepredpokladám ale, že by sa tieto problémy objavili až po cca 5 rokov, čo ju užívate. Predpokladám, že gynekológa ste s týmito problémami už navštívili. Odporučila by som určite preliečiť aj partnera, často si partneri medzi sebou posúvajú napríklad takú mykózu. Ak ste ešte neskúšali Wobenzym, skúsila by som ho na dlhodobé preliečenie, majú dobré výsledky pri vaginálnych problémoch (užívanie 3x denne 5 tabletiek a po vymyznutí príznakov doužívať 3x3, pri úspechu zopakovať po 3-6 mesiacoch). Pomôcť by rovnako mohlo zníženie obsahu cukru v jedálničku a taktiež alkoholu. Keďže antikoncepcia môže meniť pH, je možné vyskúšať prípravky s obsahom kyseliny mliečnej (napr. VitaGyn C, Hydrofemin, či Dr. Max Flor Femina). S pozdravom a prianím skorého vyliečenia Mgr. Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně