Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Antikoncepce

    Dotaz z 11. 7. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně užívání antikoncepce.Chtěla bych ji začít brát, ale musím počkat na menstruaci, která je bohužel nepravidelná. Mohu si tedy dát první prášek, i když menstruaci nemám?Jedná se mi hlavně o to, abych nešpinila nebo nekrvácela, protože odjizdim za 2 týdny k moři.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    je vhodné počkat na začátek Vaší menstruace a první tabletu užít 1. až 5. den menstruačního cyklu. V případě, že se antikoncepce nasadí 2. až 5. den, během prvních 7 dnů prvního cyklu se doporučuje použít dodatečná antikoncepční opatření (prezervativ nebo pesar a spermicidy). Zahájení užívání Vám však nezaručí, že nepřijde špinění nebo v případě dřívějšího zahájení užívání i menstruace právě v době dovolené.

    S pozdravem

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně

    Příbuzné