Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Doplnění vitamínu K2 při užívání Caltrate Plus na osteopenii

    Dotaz z 19. 1. 2026 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    dobrý den, na Osteopenii užívám už 4 roky Caltrate Plus. Měl by se k tomu užívat i vitam K2 ? moje lékařka to nechává na mě, prý jak chci, tak nevím..děkuji.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    doplnění terapie o Vitamín K2 je vhodné, není však nutné (vždy se odvíjí od výsledků měření).  Vitamín K2 (MK-7) pomáhá aktivovat bílkoviny, které zabudovávají vápník do kostí a zabraňují ukládání vápníku do cév. To znamená, že díky němu jde vápník tam kde má být. Není nutný pakliže máte výborné denzitometrické výsledky. Kontraindikován je naopak pokud užíváte warfarin.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně