Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Hořkost v ústech po injekci proti zánětu: Možné příčiny a souvislost s léčbou

    Dotaz z 27. 10. 20261 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den před 3 dny mi p doktorka pichla injekci proti zanenu a od te doby mam nejak hořko v ústech čim to múže být myslite že by to mohlo souviset s tou injekci dékuji za odpovéď
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    ano, hořká nebo kovová pachuť v ústech může souviset s podanou injekcí, záleží však na tom, jaký lék vám lékařka aplikovala. Některá antibiotika, kortikoidy, léky proti bolesti nebo proti zánětu mohou jako nežádoucí účinek způsobovat změnu chuti v ústech. Příčinou ale nemusí být pouze injekce. Hořko v ústech může souviset také s refluxem žaludečních šťáv, suchem v ústech, infekcí dutiny ústní, zánětem dutin nebo užíváním jiných léků. Pokud se hořká chuť objevila krátce po aplikaci injekce a jinak se cítíte dobře, může jít o přechodný nežádoucí účinek, který během několika dnů odezní. Doporučuji dostatečně pít, dbát na ústní hygienu a sledovat, zda se potíže nezhoršují.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Nejnovější otázky v poradně