Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • koenzým Q10 a léky

    Dotaz z 2. 12. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, užívám bisoprolol, rosumop a telmisartan 80mg - mohu k tomu užívat koenzym Q10? Děkuji
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    ku uvedeným liekom sa koenzým Q10 odporúča užívať pre svoje antioxidačné a kardioprotektívne účinky. Navyše pri užívaní statínov ako je Rosumop, ktoré jeho hladinu významne v tele znižujú, sa odporúča od začiatku liečby statínmi. Koenzým Q10 je telu vlastná látka. Odporúčaná dávka je 100- 150 mg denne, vyššie dávky sa odporúčajú pri srdečnom zlyhaní vyšších štádií. 

    S pozdravom Lazorová

    Podobné dotazy

    • Koenzym Q10 a sója

      Vážení, prosím Vás, máte koenzym Q10, kde by nebyla sója? Mám alergii, tak v jakém množství je v koenzymu sojového oleje, zda je přípravek bezpečný. Koenzym Q10 chci na vyšší krevní tlak. Mám Omega 3 na...

    • Koenzym Q10 a léky na cholesterol

      Léky na cholesterol užívám již několik let a nyní se mě už dvě magistry v lékárně ptaly, zda k tomu užívám Q10. Je to nutné a kčemu je to dobré, to mi neekla ani lékařka. Děkuji.

    • Koenzym Q10 a Vessel Due,

      Užívám Vessel Due,mohu k tomu i koenzym Q10 a Omega-3 mastné kyseliny?

    • Lavekan a Koenzym q10

      Dobrý den, mohu prosím vzájemně užívat doplňky stravy Lavekan a Koenzym q10? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

    • Koenzym Q10: Doporučení dávkování při užívání Rosucard a Eliquis

      Dobrý den, lékař mně předepsal Rosucard 40 mg a Eliquis 2.5 mg(1-1). Jakou dávku koenzymu q10 mohu k těmto lékům idealně užívat?

    • Eliquis a koenzym Q10

      Dobrý den ,užívám lék Eliquis je vhodné k tomuto léků užívat koenzym Q10?děkuji

    • Kombinace statin a koenzym Q10

      Každý večer beru na cholesterol ATORVASTATIN MEDREG 40MG. Každé ráno beru také Dr. Max Coenzyme Q10 60 mg. Je to tak v pořádku, nebo bych měl raději brát oboje ve stejnou dobu?

    • Milgama N a KoenzymQ10?

      Mohu kombinovat milgamu n + koenzymQ10.

    • Kombinace hořčíku a koenzymu Q10

      Dobrý den chtěla jsem se prosím zeptat jestli můžu hořčík kombinovat s koenzymem Q10,děkuji za odpověď

    • Xarelto, Colafit a koenzym q10

      Dobrý den, beru léky na ředění krve Xarelto 20mg 1x denně na trombózu v lýtku. Mohu prosím brat současne při této léčbě i Colafit a Koenzym Q10 60mg? Děkuji za odpověď.

    Nejnovější otázky v poradně