Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Leky a kojeni

    Dotaz z 6. 7. 2017 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den, jsem 12 tydnu po porodu a mam problemy se spanim, nutno dodat ze miminko mi prospi temer celou noc, ale ja bud nemuzu usnout, nebo kdyz usnu vecer, tak po prvnim a poslednim kojeni za noc ca mezi 4-5h uz neusnu, pres den jsem pak z nevyspani nervozni az agresivni. Z nouze jsem si jednou vzala xanax a nekojila 13 h, jednou to byla pulka a nekojila sem 10 h. Je po te dobe uz lek plne vyloucen? Je mozne to takhle obcas praktikovat? Dekuji za odpoved Hezky den
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Hezký den, alprazolam (Xanax) se do mateřského mléka vylučuje v nízké míře. Přestože kojení není při jeho užívání doporučováno, nízké dávky tohoto benzodiazepinu lze označit za relativně bezpečné, přičemž nárazové výjimečné akutní použití Vám nikdo nezakáže. Maximální plazmatické hladiny alprazolamu je dosaženo mezi 5 a 11 hodinami po podání (v tomto období byste kojit neměla). Eliminační poločas alprazolamu se pohybuje mezi 12-15 hodinami (za cca 5 poločasů se látka z těla vyloučí zcela). Za nejvhodnější léčbu úzkostných poruch v období laktace se označuje psychoterapie (kognitivně behaviorální). Zdraví Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    • Kojeni

      Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda při kojení můžu užívat syrovátkový protein a který to je z vaší nabidky.dekuji

    • kojeni

      Dobrý den, Chcem saopytat zda při kojení mozem užívat tablety Norethristeron na oddialenie menstruacie Dakujem

    • Kojeni

      Dobrý den, mohu pri kojeni uživat omega 3-rybi tuk 1000mg forte od walmarku? A dále jaký vitamin C by jste mi doporučili pri kojeni? A zda je dána hranice vápníku v tomto obdobi Dekuji

    • Kojeni

      Dobrý den,uzivam tablety zirvin na pasovy opar, a zakázala mi lékařka kojit malu.je možné kojit při tychto tabletach alebo nie. Mám obavu že za 10 dni co nemozem kojit strátim mlieko. Dakujem

    • Kojeni

      Dobrý den prosím vás chci se zeptat. Mám dvouměsíční miminko a nedařilo se nám kojit tak jsme přešli na UM. Dva dny zpátky jsme měli rodinou oslaví kde jsem kouřila pár cigaret. Nějak se mi mléko teď...

    • Kojeni

      Dobry den, mohu si mazat psi sadlo pri kojeni?dekuji

    • Kojeni

      Dobry den, mohu uzivat caj Fytopharma Tatranská průdušková směs 20x1 g pri kojeni? Dekuji

    • Kojeni

      Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mohu užívat probiotika LINEX FORTE 2 při kojení, děkuji za odpověď.

    • kojeni

      Dobrý den,můžu používat krém Cytovital k promazavani prsa,kdyz kojim?

    • kojeni

      Dobrý den, chci se zeptat za jak dlouho vyprchá z těla Famosan 40mg skrz kojení.Odstavila jsem dceru při užití, jen chci v kojení pokračovat a nevím za jak dlouho můžu.Děkuji

    Nejnovější otázky v poradně