Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Lé!y na tlak a cholesterol u starších lidí.

    Dotaz z 2. 4. 2021 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Beru Amloratio 5 mg a Atorvastatin 20 mg, je mi 75 let, jednou mi otekly kotníky, po určité pauze se to zlepšilo,proto užívám znova..Četla jsem, že tato kombinace je nevhodná a vůbec Amloratio by starší ldé neměli užívat, protože jim ledviny tento lék neodbourávají.Dě(uji za odpověď.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    mezi léky s účinnou látkou amlodipin a atorvastatin není známa významná farmakologická interakce. Dokonce existují fixní kombinace léků, které spojují obě účinné látky (např. lék Caduet, Amlodipin/ Atorvastatin Teva aj.) Tuto kombinaci tedy lze považovat za bezpečnou. Lék je kontraindikován pro osoby s těžší poruchou funkce jater a ve stádiu pokročilé srdeční nedostatečnosti.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Nejnovější otázky v poradně