Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Neúčinnost saxendy

    Dotaz z 29. 5. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den. Užívala jsem Saxendu, postupně v dávkách 0,6;, 1,2; 1,8. Zafungovala tak, že jsem snědla méně jídla nebo dokonce neměla vůbec hlad, snížila výrazně chuť na sladké, na alkohol jsem si ani nevzpomněla. Nicméně jsem nezhubla ani deko, naopak jsem 2,5 kg přibrala. Dělám něco špatně?
     Mgr. Jana Vaverová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Jana Vaverová

    Dobrý den,
    je možné, že Váš kalorický příjem je stále vysoký i když Saxenda snižuje chuť k jídlu (možná konzumujete více kalorií, než Vaše tělo potřebuje). Důležitá je také kvalita stravy. Vyvážená strava bohatá na bílkoviny, zdravé tuky a vlákninu může podporovat hubnutí lépe než strava bohatá na zpracované potraviny a cukry. Důležitý je také dostatek pohybu. Doporučuji konzultaci s lékařem, který může na základě vyšetření příjít na to, zda neexistují zdravotní důvody, které brání hubnutí.
    Přeji krásný zbytek dne.
    Vaverová
     

    Nejnovější otázky v poradně