Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Pacientka si stěžuje na slabou chuť po užití léku na migrénu: dopad vedlejších účinků

    Dotaz z 8. 4. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den, od neurologa mám předepsaný propranolol na prevenci migrén. Po týdenním užívání cítím velmi slabou chyť v ustech. Je mi jasné, že se nejspíš jedná o nežádoucí účinek léků. Chtěla jsem se zeptat zda to za čas přejde nebo je to nějak nebezpečne? Děkuji za odpověď
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    propranolol je neselektivní beta-blokátor, který může ovlivňovat nejen srdce a cévy, ale i slinné žlázy, sliznice a nervový přenos. V důsledku toho může dojít k suchosti v ústech (xerostomie), změnám vnímání chuti a pocitu „slabé“ chuti jídla. Doporučuji konzultaci s lékařem ohledně případné úpravy léčby, zvláště pokud je tento příznak dlouhodobý nebe výrazně omezuje příjem potravy a komfort.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně