Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Sraženina Krve

    Dotaz z 23. 5. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den,na plosce nohy se mi udelala sraženina krve o velikosti hrášku.Prosim,co to může znamenat
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    ke sraženině může dojít např. z důvodu změny ve složení krve, např. v důsledku poruch srážlivosti (vrozených nebo vzniklých např. po operaci či porodu), užívání určitých léků, těhotenství, dehydratace, stejně jako v důsledku některých autoimunitních a nádorových onemocnění. Další příčinou je zpomalení toku krve, například v důsledku křečových žil, imobility (upoutání na lůžko po operacích, zraněních nebo infarktu), ale také třeba dlouhodobější sezení, např. při delších cestách letadlem. Asi nejčastější příčinnou je poškození vnitřních žilních stěn, způsobené např. zraněním, zánětem, stárnutím, ale i diabetem, oxidem uhelnatým (kouření), vrozenou slabostí cévní stěny nebo vlivem nádorového onemocnění. Bude-li docházet k opakované tvorbě sraženin, je na místě nechat se vyšetřit lékařem.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    • Sraženiny krve zánět ledvin

      Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, dnes byl diagnostikován chronický zánět ledvin. V moči se našlo hodně krve a teď ze mě začali téct vyloženě sraženiny krve. Můžu se zeptat, zda je to normlní nebo zda...

    • Krev a sraženina v moči rok po operaci prostaty

      Manžel má rok po operaci prostaty a teď se mu v moči objevila slabě krev a malá sraženina

    • Velká krevní sraženina při menstruaci?

      Je velká sraženina v menstruační krvi důvod k obavám? Díky

    • Natažení svalu

      Dobrý den, hrozí při natažení nebo natrženi svalu na lýtku tromboza sraženina? Pokud tedy nemá modrinu jen byl otok, ale už ok. Je potřeba kromě masirovani mazání s tím něco dělat? Aby se tomu případně...

    • Riziko opětovné embolie při léčbě Eliquisem

      9/2025 jsem prodělala trombózu s následnou embolií, nyní jsem léčena eliquis1-0-1. Je možné dostat opět embolií když sraženina není ještě úplně rozpuštěna i po takové době léčení?

    • Oční kapky

      Dobrý den, mám prasklou žilku v oku až se mi vytvořila větší vrstva krve (sraženina), která mi je v oku nepříjemná. Mohu použít pro výplach oka oční kapky (umělé slzy)?

    • Poranění nehtu

      Dobrý den chci se zeptat, pred asi 2 měsíci jsem si skripl palec do dveří, pod nehtem se mi udělala sraženina a před dvěma dny začal slézat a drží jen u kořene a jde zhruba centimetr nadzvednout, na...

    • Zánět čelistní dutiny, jak poznat příznaky?

      Dobrý den, jak poznám zánět čelistní dutiny a jaké příznaky jsou typické? Děkuji moc

    • Po úraze velká krevní srazenina na prsu

      Spadla jsem na kole a Pichla si řidítka do prsu.mam bolesti a velkou srazeninu v prsu.leduji a od lékaře jsem dostala nivalgin od bolesti.potrebovala bych něco aby se mi krev vstrebavala

    Nejnovější otázky v poradně