Užívání ostropestřece a chronické medikace
Dobrý den,
vzhledem ke zlepšené funkci jater během užívání ostropestřece či léčiv s jeho obsahem (Silymarin AL, Flavobion, Legalon, receptová Lagosa) může být hypoteticky metabolismus ostatních současně podávaných medikamentů urychlen do té míry, že jejich dávkování musí být navýšeno. Nicméně v klinické studii s 12 zdravými dobrovolníky nebyly zaznamenány žádné významné účinky extraktu ostropestřce mariánského na aktivitu enzymů cytochromu P450 (indukce či inhibice hepatálních funkcí).
S přáním hezkého dne.
Procházková Radka
Podobné dotazy
Muze se užívat ostropestřec při užívání chronické medikace?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se může užívat ostropestřec při užívání Novalginu, Chondrosulfu a léků na psychiku?Děkuji.
Odbourávání kyseliny listové
Dobrý den, beru Sulfasalazin 500mg, momentálně 1x1 a zároveň se snažím otěhotnět, před měsícem jsem potatila v 5tt. Vím, že Sulfasalazin inhibuje absorpci kyseliny listové. Beru k tomu Femibion 1. Stačí...
Jak dlouho čekat na užívání ostropestřece
Dobrý den. Ráno užívám tyto léky: Elicea10mg, Pragiola75mg, Loradur mite25mg a chci se zeptat za jakou dobu můžu užívat ostropestřec. Děkuji za odpověď.
Dobrý den Chtěla bych se zeptat jestli mohu užívat Tulip 20 a k tomu Silymarin Premium .
Mám zvýšený cholesterol,proto užívám Tulip . Silymarin jsem dostala . Děkuji
Ostropesřec dlouhodobě
Dobrý den.Piju každý večer sáčkový čaj z ostropestřece. Chci se zeptat zda čaj mohu pít dlouhodobě nebo je nutná nějaká pauza?děkuji
Silymarin Premium
Dobrý den, mám dotaz, jestli přípravek Silymarin nesnižuje účinek léků Medrol a Prestarium neo. Děkuji.
Délka užívání Mydocalmu a možnost kombinace s akupunkturou a baňkováním.
Dobry den, chtela bych se zeptat kolik tydnu se uziva lek mydokalm na uvolneni svalu? A zda je mozne pri uzivani jit na akupunkturu a bankovani? Dekuji.
Demence
Užívání omega3 klasik +gingo 40mg je to dobrá volba doplňky stravy od lékaře asentra 50/ 1-0-0 večer landex 50/ 0-0-1
Možnosti léků na uklidnění při současném užívání předepsané medikace.
Dobrý den. Jsem žena ve věku 80 ti let. Jsem polymorbická pacientka.Monotab,Tezefort,Zenon,Trajentu, Indapamid, Kerendiu, Godasal, Milurit. Mám bolesti nohou. Velmi mě pomáhá neurol. Jaký lék na...
Nejnovější otázky v poradně
Obsah vitamínu D v ProbioMaxíkovi a Omega-3 Möller's
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat ,kolik je obsahu vitaminu D v ProbioMaxíkovi a Omega-3 Möller's? Může brát 3 leté dítě obojí?Jde mi o to, že po nástupu do dětské skupiny, byla pořád nemocná. V...
Aulin: Možné ovlivnění spánku a nežádoucí účinky.
Ovlivňuje aulin (rozpustné sáčky) spánek? Děkuji.
Rady k ošetření bradavic, koupání v bazénu a rozpoznání zmizení bradavice
Dobrý den, dcera má na plosce nohy malou bradavicku. Včera ji to paní doktorka zmrazila dusíkem. Puchýř se neobjevil. Máme prý počkat dva dny a pak opět potírat Koloidem ráno večer. Kontrolu má až za...
Užívání Carlagirinu, Agapurinu, Priamla, Betalogu a Zolpidenu: Možné interakce a bezpečné dávkování
Kombinace léků ráno 1tableta carlagirin agapurin na lačno 1priamlo po snídani betalog večer půl až jeden zolpidenu
Krev v moči u 17letého
Je mi 17 let a dneska jsem vyčůral krev. Mamce to je jedno a nechce mě vzít k doktorovi. Co mám dělat?
Skladování léků Sertralin a Prothazin při vysokých teplotách: Je vhodná lednice?
Lze skladovat leky v lednici, kdyz je v byte 30 a vice stupnu? Konkretne jde o tablety Sertralin a Prothazin. Dekuji.
