Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Vigantol a Calcichew

    Dotaz z 17. 12. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den. Plne kojím štyřměsíční miminko a musím dodržovat bezmléčnou dietu. Užívam proto Calcichew 2 tablety denně, obden i GS Mamvit(také obsahuje vitamin D). Miminku však zárověň dávam 2 kapičky Vigantolu za den. Dětská lékařka mi nevěděla říct jestli mám dávat miminku méně kapiček, když užívam vitamin D i já. Je riziko předávkovaní? Je nějaké doporučení ohledně dávkovaní Vigantolu v případě součačného užívaní vitamínu D matkou? Předem děkuji za Vaši odpověď.
    Mgr. Daniela Vondráčková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Daniela Vondráčková
    Dobrý den,zdravým kojencům se běžně dává jedna kapka denně až do konce prvního roku. Během zimy mu pak Vigatnol kapejte i v druhém roce. Nedonošení novorozenci potřebují vitaminu D přijímat o něco víc (dvě kapky Vigantolu každý den).Když je miminko zdravé, stačí tedy 1 kapka a můřete užívat Calcichew i Mamavit. Loučí se Daniela

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně