Kojení (17)

Řadit
Filtry výpisu
 • Lactil 56 tobolek

  56 tobolek

  Tobolky s obsahem extraktů z anýzu a fenyklu pro zdravé kojení a trávení.

  Doplněk stravy

 • VitaHarmony Laktavit pro kojící ženy 60 tablet

  60 tablet

  VitaHarmony Laktavit je kompletní multivitamínový a multiminerálový doplněk výživy, který dodává potřebné vitamíny a minerály v období kojení.

  Doplněk stravy

 • Nutrilon Nutrimama Cereální tyčinky pro kojící matky brusinky a čokoláda 5x40 g

  5x40 g

  Cereální tyčinka Nutrimama Profutura byla navržena experty na výživu zvláště pro kojící matky, aby splňovala dodatečné nároky právě v období kojení. Jen jedna porce denně zajistí 10 důležitých živin potřebných pro vás oba.

  Doplněk stravy

Dr.Max Pregnafolin + DHA 30 tablet + 30 kapslí

30 tablet + 30 kapslí

Doplněk stravy

Důležité vitaminy a omega-3 mastné kyseliny pro zdravé těhotenství a vývoj plodu.
499 Kč
Elasti-q Vitamins & Minerals 90 tablet

90 tablet

Doplněk stravy

Elasti-Q® Vitamins & Minerals je doplněk stravy, unikátní svým jedinečným systémem tablet s postupným uvolňováním obsažených vitaminů a minerálů.

395 Kč
Elasti-q Vitamins & Minerals 30 tablet

30 tablet

Doplněk stravy

Elasti-Q® Vitamins & Minerals je doplněk stravy, unikátní svým jedinečným systémem tablet s postupným uvolňováním obsažených vitaminů a minerálů.

179 Kč
Femibion 3 Kojení 28 tablet + 28 tobolek

28 tablet + 28 tobolek

Doplněk stravy

Speciálně uzpůsobené složení pro potřeby kojících žen a jejich miminek obsahuje DHA, kyselinu listovou, metafolin, vitaminy, jód, železo, zinek, vápník a cholin.

449 Kč
Leros Čaj pro kojící 20x1,5 g

20x1,5 g

Doplněk stravy

Čajová směs s jestřabinou pro podporu tvorby mateřského mléka.
49 Kč
Aromatica Pro kojící bylinný čaj 20x1,5 g

bylinný čaj 20x1,5 g

Doplněk stravy

Bylinná směs s jestřabinou, fenyklem, anýzem a kmínem pro kojící maminky.
65 Kč
 MamaHelp pro podporu laktace nápoj 14 sáčků

Doplněk stravy

Lahodný čokoládový nápoj s přírodními extrakty pískavice, fenyklu a anýzu pro podporu produkce mateřského mléka u kojících žen.

Akce -13%
649 Kč 749 Kč
 More Milk Plus 120 kapslí

Doplněk stravy

More Milk Plus obsahuje kombinaci bylinných výtažků a užívá se na podporu tvorby mateřského mléka během kojení.

1250 Kč
 More Milk Plus 60 kapslí

Doplněk stravy

More Milk Plus obsahuje kombinaci bylinných výtažků a užívá se na podporu tvorby mateřského mléka během kojení.

855 Kč
GS Mamavit 90 tablet

90 tablet

Doplněk stravy

Důležité vitaminy a minerály pro maminky a jejich miminka.
529 Kč
Dočasně nedostupné
Kojení

Kojení

Kojení je tou nejlepší výživou, kterou můžete Vašemu miminku dopřát. Mateřské mléko usnadňuje miminku vstup do života a chrání jej ještě dlouho poté, co přestalo být kojeno. Protože je kojení energeticky náročný proces, je nezbytné během kojení přijímat vyváženou a na vitaminy a minerály bohatou stravu. Složením Vaší stravy dokážete významně ovlivnit složení mateřského mléka a pokud Vy máte dostatečný denní příjem vitaminů a minerálů, je i jejich obsah v mateřském mléce pro Vaše miminko dostatečný. Jen opatrně, v době kojení není nutné jíst za dva, ale dvakrát zdravěji. Vaše strava by měla být bohatá zejména na vitaminy a minerály (ovoce a zelenina), omega-3 mastné kyseliny (mořské ryby) a vápník (mléčné výrobky).

Jaké vitaminy a minerály jsou důležité během kojení?

Jednoduše by se dalo odpovědět, že všechny, protože téměř u všech vitaminů a minerálů je doporučený denní příjem pro kojící ženu vyšší než pro běžnou dospělou ženu. Platí to pro všechny vitaminy skupiny B, včetně kyseliny listové, pro vitamin C i pro vápník, hořčík, zinek či železo. Vzhledem ke stravovacím návykům v ČR se nejčastěji doporučuje doplnění vitaminu C a železa, obzvlášť pokud jste již během těhotenství trpěla jeho nedostatkem. Nezbytné je také zvýšit denní příjem vápníků, kterého kojením denně ztrácíte přibližně 300 mg. Vápník je velmi důležitý pro svaly, kosti i zuby. Nezapomeňte, že z rostlinných zdrojů je vstřebatelnost a využitelnost vápníku nižší, proto pokud z jakéhokoliv důvodu nejíte mléčné výrobky, doplňujte raději vápník i formou doplňků stravy.

A jak to vidí odborné společnosti?

Česká endokrinologická společnost doporučuje doplňovat jód. Mezinárodní organizace pro podporu kojení La Leche League doporučuje zaměřit pozornost na dostatečný příjem vitaminu D, železa a vitaminu B12 (především u vegetariánek a veganek).

Jak vybrat vhodné vitaminy pro kojící?

Někteří výrobci nabízejí speciální kombinace vitaminů pro kojící maminky. Stejně vhodné jsou i vitaminy pro 2. a 3. trimestr těhotenství. Kromě vyvážené kombinace vitaminů, minerálů a stopových prvků obsahují totiž DHA, omega-3 mastnou kyselinu, která přispívá k normálnímu vývoji mozku a zraku kojeného miminka.

A jak podpořit kojení?

Kromě vyvážené stravy a dostatečného pitného režimu můžete v podpoře tvorby mateřského mléka sáhnout po bylinkách, ať už ve formě čaje pro kojící matky, nebo ve formě speciálních bylinných směsí na podporu kojení. Mezi byliny na podporu laktace patří kmín, fenykl, anýz, benedikt lékařský či pískavice řecké seno. A jako při mnoha obtížích, i zde hraje důležitou roli psychika. Proto buďte co nejvíce v klidu, odpočívejte a užívejte si blízkost Vašeho miminka.