ActiMaris Gel na rány 20 g

Zdravotnické prostředky

Značka: ACTIMARIS
4.4
Ošetření a podpora hojení akutních i chronických ran. Uplatňuje se při hojení zánětů a infekcí na kůži i sliznici jako jsou například afty, opary nebo akné.
Skladem na e-shopu
439

O produktu

50119987

ActiMaris Gel na rány je určen k ošetření širokého spektra akutních i chronických ran. Používá se k čištění, zvlhčení a vytvoření optimálního mikroprostředí pro urychlení hojení, a navíc snižuje otok. Uplatňuje se při hojení zánětů a infekcí na kůži i sliznici jako jsou například afty, opary nebo akné. Působí preventivně proti infekci při poranění, či popálení. Jedná se o 100% přírodní produkt bez přidaných chemických látek, konzervantů či stabilizátorů. Je velmi dobře snášen a nemá vedlejší účinky. ActiMaris gel je zkrátka vhodný do každé domácí lékárničky.

ActiMaris Gel je určen na ošetření a podporu hojení

 • akutních ran – odřeniny, řezné rány, spáleniny, opruzeniny, puchýře, rány po bodnutí hmyzem
 • chronických ran – bércové a diabetické vředy, hnisavé rány, píštěle, dekubity
 • čerstvých pooperačních ran a jizev
 • zánětlivých procesů na kůži i sliznici – akné, afty, opary, záněty dutiny ústní, záněty dásní, zvukovodu
 • plísňových infekcí nebo vředů v dutině ústní, nosní a v oblasti genitálií
 • popálenin 1. až 3. stupně
 • vstupních míst katetrů, stomií, PEG trubic a drénů

Jak ActiMaris Gel působí

ActiMaris Gel funguje jako hydrogelové krytí, aktivuje se při vzájemném kontaktu s pokožkou, sliznicí a ránou. Aktivní kyslík, NaOCl a mořská sůl působí proti škodlivým mikroorganisům bez poškození tkáně. Je prokázáno působení i proti odolným bakteriím (MRSA/VRE). Oxidační efekt aktivního kyslíku a hypertonického solného roztoku výrazně omezuje zápach ran. Alkalické pH umožňuje delší působení aktivního kyslíku. Zvýšená slanost gelu způsobuje optimální hyper-osmotický efekt, který podporuje rychlé zmenšení otoku. Vysoká účinnost potvrzena Státním zdravotním ústavem!

ActiMaris Gel díky svým vlastnostem prokázal, že:

 • vytváří optimální mikroprostředí pro urychlení hojení
 • eliminuje patogenní mikroby (bakterie, viry, kvasinky, plísně, spory) a případný zápach rány
 • snižuje zánět, redukuje otok
 • dlouhodobě hydratuje postiženou oblast
 • změkčuje a zlepšuje vzhled jizvy


Složení

ActiMaris Gel obsahuje ionizovanou zásaditou vodu, mořskou sůl (3 %), NaOCl (0,2 %), aktivní kyslík (1O2) a hydrogel na bázi křemičitanu hořečnato-sodno-lithného.

Použití

Před aplikací gelu se doporučuje ránu nejdříve vyčistit roztokem ActiMaris Sensitiv nebo Forte roztok. Gel potom jemné v souvislé vrstvě naneste přímo na ránu a dle potřeby zakryjte inertním obvazem, gázou, náplastí apod. Doba trvání a četnost aplikace by měly být přizpůsobeny stavu rány. V aplikaci je třeba pokračovat, dokud všechny povlaky a nekrózy nejsou snadno odstranitelné a rána není vizuálně čistá. V případě obtížně odstranitelných obvazů a dalších typů krytí se doporučuje navlhčit je roztokem ActiMaris Sensitiv na dobu alespoň 5 minut, aby se daly snadněji odstranit bez poškození nově vytvořené tkáně.

Upozornění

Nejsou známy žádné případy mutagenních nebo embryotoxických účinků. Z důvodu nedostatku studií a dlouhodobých zkušeností s působením na těhotné a kojící ženy by se měl ActiMaris Gel použít jen po předchozím lékařském zvážení. Kojenci a novorozenci: Před použitím přípravku ActiMaris Gel se poraďte s lékařem. ActiMaris Gel je vhodný pouze pro zevní použití na kůži a sliznice. Barevné textilie mohou po kontaktu s přípravkem vyblednout. Udržujte mimo dosah dětí!

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.