516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Phlogenzym 800 tablet

Phlogenzym 800 tablet

Phlogenzym 800 tablet

50014576
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
5 190 Kč
Skladem na e-shopu

Phlogenzym je přípravek s obsahem proteolytických enzymů určený na poúrazové a pooperační otoky a jako podpůrná léčba zánětlivých a revmatických onemocnění.

Podrobné informace o produktu

Phlogenzym obsahuje kombinaci dvou proteolytických enzymů bromelainu a trypsinu (látky štěpící bílkoviny) a rostlinného flavonoidu rutosidu, které zasahují příznivě v různých fázích zánětlivé reakce a imunitních dějů. Podílejí se na odbourávání škodlivých produktů látkové výměny v místě zánětu, na urychleném vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů. Normalizují propustnost cévní stěny a tím také omezují tvorbu otoků.

Phlogenzym snížením vazkosti krve zlepšuje její průtok v drobných cévách a upravuje tak prokrvení tkání, jejich zásobení živinami a kyslíkem. Tím vším se podporují a zrychlují procesy hojení a regenerace tkání a omezuje se bolest spojená se zánětem. Tablety jsou odolné proti žaludeční šťávě.

Přípravek Phlogenzym se užívá na poúrazové a pooperační otoky a jako doplňková léčba zánětlivých onemocnění urogenitálního a žilního systému (záněty žil, bércové vředy) a revmatických onemocnění (revmatoidní artritida, revmatismus měkkých tkání, zánětlivá aktivace artrózy).

Phlogenzym je určen pro dospělé a děti od 6 let. Děti pouze po poradě s lékařem, který určí dávkování.

Dávkování:

Dospělí užívají 6 tablet denně (3x denně 2 tablety nebo 2x denně 3 tablety). Při těžkém průběhu onemocnění nebo při potřebě rychlého vstřebání otoku, krevní podlitiny a výronu lze užít i 12 tablet denně (3x denně 4 nebo 4x denně 3 tablety).

Doporučené dávkování pro děti od 6 let je 1 tableta na 10 kg tělesné hmotnosti a den v 2-4 dílčích dávkách.

Tablety je nutné užívat nalačno (tj. nejméně 30 min. před jídlem a alespoň 2 hod. po jídle) a nerozkousané je zapít minimálně ¼ l tekutiny.

Složení:

Léčivé látky jsou Bromelaina 90 mg (odpovídá 450 F.I.P.-j.), trypsinum 48 mg (odpovídá 24 µkat), rutosidum trihydricum 100 mg v jedné potahované tabletě.

Pomocné látky jsou monohydrát laktózy, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, mastek, triethylcitrát, kopolymer MA/MMA 1:1, makrogol 6000, vanilin, čištěná voda, kukuřičný škrob, koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Upozornění:

Přípravek nesmějí užívat pacienti s vážnými vrozenými nebo získanými poruchami krevní srážlivosti (např. u hemofilie, těžkých poškození jater, dialyzovaných pacientů).

Ojediněle se mohou objevit změny konzistence (průjem), barvy a zápachu stolice. Při užívání vyšších jednotlivých dávek se mohou dostavit pocity plnosti, nadýmání a výjimečně nevolnost. Těm lze zabránit rozdělením celkové denní dávky na více dílčích dávek v průběhu dne.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

Značka Phlogenzym
SUKL název PHLOGENZYM 90MG/48MG/100MG TBL FLM 800
Farmakoterapeutická skupina enzymové přípravky
Věk dítěte od 18 let
SUKL kód 67167
EAN 4030142015798
Indikační skupina Varium, enzymový přípravek.

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.