Allnature Chia BIO semínka 500 g

Potraviny a nápoje

Skladem na e-shopu

69 ušetříte 10 Kč

Původní cena 79 Kč, sleva 13%

Cena za 1 kg: 138 Kč

O produktu

Chia semínka v bio kvalitě jsou velmi oblíbeným doplňkem stravy, který konzumují dospělí i děti. Malá semínka rostliny Šalvěje hispánské nemají žádnou chuť ani vůni. Mají zvláštní schopnost vázat vodu, proto je oceňují zejména lidé, kteří chtějí zpestřit svůj jídelníček zdravými semínky bez nutnosti tvrdá semínka chroupat. Chia semínka po zalití tekutinou nabobtnají a stane se z nich velmi dobře poživatelný a stravitelný gel. Příjemnou konzistenci semínek po nabobtnání je možné přidávat do jogurtu, do mléka, do salátů nebo i do různých jídel a moučníků. Aby si semínka zachovala co nejvíce živin, je lepší je nepřevařovat, ale dávat je až do hotových pokrmů.

Bio Chia Semínka Allnature jsou pěstována, sklízena a následně skladována pod přísným dohledem tak, aby splňovala přísné normy pro bio výrobky. Pocházejí z horských oblastí Střední Ameriky, kde se pěstují již řadu let. Původní obyvatelé tyto semínka konzumovali pro jejich vysokou výživnou hodnotu a jedinečnou schopnost vázat na sebe vodu. Gel, který semínka po namočení vytvoří, má spoustu pozitivních funkcí, které blahodárně působí na zdraví člověka. Významně snižuje hladinu cukru v krvi, dokonale zasytí a dodá organismu spoustu důležitých látek a vitaminů. Účinně pomáhá prodlužovat proces přeměny zkonzumovaných cukrů na glukózu, proto se nedostavuje tak silný pocit hladu při následném poklesu hladiny cukru v krvi. Tuto vlastnost chia semínek ocení zejména diabetici, sportovci a lidé, kteří se snaží snížit svoji váhu.

Semínka chia obsahují řadu antioxidantů, železo, významné množství vápníku, zinek, draslík, magnesium, fosfor a mnoho jiných důležitých látek a živin v čisté přírodní formě. Důležitým minerálem, který obsahují je boron. Je nepostradatelný pro stavbu kostí a proto je vhodný zejména pro seniory, ženy při menopauze, děti, těhotné ženy a osoby trpící osteroporózou. Semínka chia mají vysoký obsah proteinů a jsou často využívána také vrcholovými sportovci. Jejich dalším bonusem pro sportovce je, že semínka na sebe váží velké množství tekutin a umožňují tak dostatečnou hydrataci organismu s postupným uvolňováním. Omega 3 mastné kyseliny obsažené v semínkách podporují správnou funkci mozku, srdce a očí.

Semínka Chia v bio kvalitě mají dlouhou trvanlivost. Chrání je antioxidanty v podobě vitaminů C, E a kyseliny skořicové, stejně jako chrání organismus člověka před poškozením volnými radikály. Pro doplnění účinných látek, zajištění optimálního vyprazdňování střev a hydratace organismu postačí denně 2 lžíce semínek, přičemž je potřeba dodržovat pitný režim a zachovat pestrý jídelníček, semínka jsou pouze jeho doplňkem. Semínka dodávají tělu energii a působí pozitivně na duševní stav konzumentů. Mají protizánětlivé účinky a pomáhají udržovat zdravou pokožku těla, nehty i vlasy.

Chia semínka jsou velmi oblíbeným doplňkem pestré stravy, který je možné konzumovat v různých formách. Mají pozitivní účinky na zdravotní stav organismu člověka i na jeho psychickou pohodu a jsou vhodnou volbou pro nenásilné doplnění zdravého jídelníčku.

Účinky:

Bio Semínka Chia neobsahují konzervační látky a jsou pěstována bez chemického hnojení nebo jiného chemického ošetřování rostlin. Semínka jsou významným zdrojem proteinů, vlákniny, kvalitních sacharidů a tuků, z nichž mají vysoké zastoupení omega 3 mastné kyseliny. Působí příznivě zejména na osoby trpící vysokým cholesterolem, pomáhají upravovat krevní oběh a vysoký krevní tlak. Jsou velmi oblíbeným doplňkem stravy u vegetariánů, veganů nebo osob s redukční dietou. Semínka dokáží skvěle zasytit a pomohou překonat pocit hladu osobám, které začínají s redukční dietou ke snížení nadváhy. Můžete je přidávat do různých jídel, nemají žádnou chuť a proto nebudou výslednou chuť jídel ovlivňovat.

Dávkování:

2 lžíce semínek chia denně postačí k obohacení pestré denní stravy vitaminy a minerály. Semínka nejsou náhražkou pestré stravy, jsou pouze jejím doplňkem.

Upozornění:  Skladujte v suchu a chladu, nevystavujte semínka přímému slunečnímu záření.

Velikost balení: 500g

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.