Proteinové tyčinky

  (99)
Seřadit podle
Proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky jsou rok od roku stále populárnější a jejich sortiment a kvalita výrazně narůstá. Představují rychlou svačinku s vysokým obsahem bílkovin, často doplněných o vitamíny, minerály a vlákninu. Jejich výhodou je, že je můžete mít prakticky kdykoli a kdekoli po ruce. Vybrat si můžete z řady oblíbených příchutí, jako je například slaný karamel, kokos, vanilka nebo čokoláda. 

Pro koho jsou proteinové tyčinky vhodné?

Proteinové tyčinky udělají výbornu službu zejména všem, kteří potřebují doplnit bílkoviny v rámci sportovního tréninku nebo dietního plánu při hubnutí. Jsou také vhodné pro vegany a vegatariány, u nichž je příjem bílkovin z potravy často nižší a pro každého, kdo v rámci uspěchaného dne hledá zdravou alternativu k přeslazeným pamlskům. V naší nabídce najdete také řadu proteinových tyčinek bez lepku.

Kdy jíst proteinové tyčinky?

Dobrá zpráva je, že u proteinových tyčinek se nemusíte obávat nesprávného načasování jejich konzumace. Nicméně řídit se lze podle toho, za jakým účelem je do vašeho jídelníčku zařazujete. Jste-li aktivní sportovci, bude nevýhodnější sáhnout po proteinové tyčince těsně po tréninku. Tělo totiž využije bílkoviny k regeneraci svalových vláken a obsažené sacharidy zase doplní vyčerpané zásoby glykogenu. Přepadne-li vás hlad před sportovní aktivitou, sáhněte po proteinové tyčince půl hodiny až hodinu před cvičením. Vybrat si můžete kvalitní tyčinky od osvědčených výrobců, například americkou značku WEIDER či od lídra v oblasti sportovní výživy ISOSTAR.

Přestože jsou proteinové tyčinky pro tělo velmi přínosné, jako u většiny potravin i zde platí, že nic by se nemělo přehánět. Obecně je doporučováno konzumovat 1 proteinovou tyčinku denně s přihlédnutím na váš energetický výdej. Vrcholový sportovec bude mít jiné potřeby než maminka na mateřské.


Jsou vhodné do diety?

Bílkoviny jsou nepostradatelným pomocníkem při hubnutí. Díky optimálnímu příjmu si díky nim udržíte svalovou hmotu a uberete na té tukové. Navíc mají ze základních živin největší schopnost zasytit, pokud je zařadíte do dietního plánu s přiměřeným příjmem sacharidů, nebudete pociťovat takový hlad. Musíte však pečlivě zvážit, v jaké situaci si proteinovou svačinku dopřáváte. Při každé úspěšné dietě platí, že musíte spálit víc kalorií, než přijmete, a proto by nemělo platit, že proteinové tyčinky budou sloužit ve velkém jako náhrada pamlsků.