Diabetes a pečivo – jaké si vybrat a na co dát při nákupu pozor?

10. 6. 2024 · 5 minut čtení

Pečivo je základní potravinou v mnoha kulturách, avšak pro diabetiky může představovat výzvu kvůli obsahu sacharidů. Některé druhy pečiva dokáží udržovat stabilní hladinu cukru v krvi, jiné ji naopak prudce zvednou. Zajímá vás, jaké pečivo při diabetu do jídelníčku zařadit, na co si dát pozor a které pekárenské výrobky mají nejnižší glykemický index? Podrobnosti najdete v našem článku.

Diabetes a pečivo – jaké si vybrat a na co dát při nákupu pozor?

Jídelníček diabetika a výběr pečiva

Při nákupu pečiva by diabetici měli číst etikety a volit výrobky, které obsahují dostatek vlákniny a co nejméně přidaných cukrů. Vláknina zpomaluje mimo jiné vstřebávání cukru do krve, a pomáhá tak udržet stabilnější hladinu cukru v krvi. Z tohoto pohledu je vhodné celozrnné pečivo, která vám dodá kromě vlákniny také vitamíny a minerální látky. Musí mít však v názvu slovo celozrnné (podle zákona by mělo obsahovat minimálně 80 % celozrnné mouky), určitě nespoléhejte na to, jak daný pekařský výrobek vypadá.

Související kategorie produktů:

Čerstvé nebo mražené?

Velký rozdíl je také v procesu výroby pekařských výrobků, resp. v kvalitě čerstvého pečiva v porovnání s pečivem ze zmrazeného polotovaru. Dobrou zprávou je, že prodejce musí spotřebitele o produktu, který prošel zmrazením, povinně informovat (na štítku tedy bude označené jako „rozmrazeno“ nebo „ze zmrazeného polotovaru“). Aby mohlo být pečivo zmrazeno a pak znovu dopečeno, musí do těsta přijít řada pomocných látek, tzv. „éček“. Některé z těchto látek nejsou přípustné např. pro dětskou výživu, i to samo o sobě vypovídá o tom, že čerstvé pečivo z řemeslné pekárny či upečené doma je pro vaše tělo bezpochyby lepší volbou.

Druhy pečiva a obsah makroživin

Pečivo s vysokým obsahem sacharidů (bílé a celozrnné pečivo)
Pečivo s vyšším obsahem bílkovin (proteinové pečivo)
Pečivo s vyšším obsahem tuků (semínkové, ořechové pečivo a máslové pečivo)
Při diabetu je vhodnější konzumace celozzrných výrobků na úkor bílého pečiva.
Celozrnné pečivo obsahuje 2–3krát více vlákniny než pečivo bílé. Vyšší obsah vlákniny zpomaluje vstřebávání sacharidů, glykémie po jídle tak bude stabilnější.

Glykemický index různých druhů pečiva

Bílé pečivo
Celozrnné pečivo
Žitné pečivo
Grahamové pečivo
Proteinové pečivo
Semínkové pečivo
Proč není vhodné bílé pečivo?
Konzumace světlého pečiva s nízkým obsahem vlákniny vede k rychlému zvýšení glykémie. Snažte se předejít rychlému vzestupu glykémie, po kterém pak naopak může přijít její sestup. Tento pokles cukru v krvi pak může následně vést k pocitu hladu a k nutkání sníst další jídlo, čímž dochází k příjmu nadměrného množství energie. Takto se zvyšuje riziko přibírání na váze a dalších zdravotních problémů.

Vliv pečiva na glykémii – faktory

Obsah sacharidů
Typ mouky
Vláknina
Tuky a bílkoviny
Ukázková snídaně s pečivem při stravování s diabetem
Příkladem ukázkové snídaně pro diabetika může být plátek celozrnného chleba s avokádem a vajíčkem (sacharidy 15 g, vláknina 2 g, bílkoviny: 3 g (pečivo) + 6 g (vejce), tuky: zdravé tuky z avokáda a vejce).

Základní druhy pečiva a tabulka nutričních hodnot

Základní druhy pečiva a tabulka nutričních hodnot

Shrneme-li informace závěrem, diabetikům se doporučuje konzumovat pečivo s nízkým glykemickým indexem a s vyšším obsahem vlákniny, aby bylo minimalizováno rychlé zvýšení hladiny cukru v krvi po jídle. Je tedy třeba upřednostnit pečivo celozrnné, kde se vláknina nachází, a naopak se snažit omezit bílé pečivo, jako jsou toasty nebo bagety. Pečivo je vhodné nejíst samotné, ale s nějakou bílkovinou a tukem, například s máslem nebo lučinou, přidat šunku, sýr a zeleninu. Tím se opět sníží celkový GI pokrmu a glykémie tak bude stabilnější. 


Články k tématu Diabetes a pečivo – jaké si vybrat a na co dát při nákupu pozor?

  • Pohybová aktivita by měla být běžnou součástí zdravého životního stylu. V dnešní době se bohužel setkáváme s tím, že sport se z každodenního života vytrácí, a to už od útlého věku. V dospělosti pak lidé nemají na sportování čas a po náročném pracovním dni ani dostatek energie. Pokud ale do života přijde diabetes, měl by se stát pohyb pravidelnou součástí režimu a hlavním podpůrným pilířem léčby....
  • Diabetes znamená pro rodinné příslušníky pacienta řadu otázek a obav. Jak onemocnění změní dosavadní život blízkého člověka? Můžete diabetika vy sami podpořit, aby byla jeho léčba účinná a bezpečná? A jak zvládnout případnou první pomoc při akutních komplikacích?
  • Testování hladiny cukru v krvi je pravidelnou součástí léčebného režimu diabetika. Domácí glukometry však měří pouze aktuální hodnotu glykémie. Přesnějším ukazatelem správné léčby a dlouhodobé kompenzace diabetu jsou hodnoty tzv. glykovaného hemoglobinu. Proč a co vše může u diabetika odhalit?