Aromaterapie

  (198)
Seřadit podle
 • 5.0
  (1)
  100% přírodní silice do koupele, k masáži i pro osvěžení vzduchu.
 • Saloos Kouzlo aromaterapie

  esenciální oleje 5x10 ml
  Přírodní vonné silice pro povzbuzení i zklidnění a navození pocitu pohody.
 • 5.0
  (3)
  Používá se k péči o pokožku při drobných oděrkách nebo po bodnutí hmyzem.
Aromaterapie

Aromaterapie

Co je to aromaterapie a jak funguje?

Aromaterapie je spojením slova terapie a aroma. Jejím cílem je dosáhnout psychické i tělesné rovnováhy. Tato oblíbená metoda využívá éterické oleje, tj. těkavé látky získané z rostlin, a další aromatické složky pro navození příjemných pocitů, dobré nálady, stimulace nebo uvolnění, osvěžení a relaxace. Aromaterapie využívá tři základní postupy aromatické inhalace, aromamasáže a aromaterapeutické koupele.

Co je potřeba k aromaterapii?

Základní vybavením pro aromaterapii je kvalitní esenciální olej. K inhalaci je třeba pořídit prostředek k rozptýlení esenciálního oleje do vzduchu to znamená buď klasickou aromalampu nebo moderní elektrický difuzér. Hodláte-li aromaterapii využít pro masáže, pak je potřeba také kvalitní rostlinný olej neutrální vůně (mandlový, konopný, slunečnicový), do něhož se bezprostředně před masáží přidává pouze několik kapek esenciálního oleje. Aplikace čistého esenciálního oleje při masážích není vhodná, protože může vyvolat podráždění.

Jaké esenciální oleje použít?

Mezi osvědčené a velmi oblíbené éterické oleje patří citrusy, tedy pomeranč, citron, mandarinka nebo bergamot s příjemnou osvěžující vůní. Dále jsou populární vůně jehličnanů, např. borovice, jedle, cypřiš a další. Vůně jehličnanů jsou příjemné např. při nachlazení. Pro uvolnění dýchacích cest a očištění vzduchu je nenahraditelný také eukalyptus nebo máta. Pro navození dobré nálady a relaxace se doporučuje růže či jasmín. Pro relaxaci před spaním je ideální levandulový esenciální olej. Energii dodá rozmarýnový esenciální olej.

Esenciální oleje můžete měnit také podle ročního období, na jaře a v létě provoňte byt lehčími vůněmi citrusů či květin, v chladných měsících vám naopak udělá dobře vůně intenzivnější, např. skořice, hřebíček, vanilka či pačuli.

Aromaterapie pro miminka

Pokud chcete aromaterapii aplikovat u miminek, je třeba mít na mysli, že stačí opravdu minimální množství esenciálního oleje, tedy asi třetina dávky určené pro dospělé. Aromaterapii neprovádějte během šestinedělí, v této době je totiž třeba, aby miminko cítilo především maminku a mateřské mléko. Pro miminka je vhodný např. heřmánek, růže nebo levandule, pořídit lze také speciální aromaterapeutické směsi určené pro miminka. V případě nejistoty ohledně používání aromaterapie u miminek se poraďte se svým pediatrem.

Oblíbené značky aromaterapie v e-shopu Dr. Max

V našem e-shopu nesmějí chybět aromaterapeutické přípravky od značky Saloos, české jedničky v oboru aromaterapeutických přípravků. 100% esenciální vonné oleje Saloos využijete do koupele, k osvěžení vzduchu nebo k masáži. Přírodní silice v BIO kvalitě přináší značka Wolfberry. Mezi další výrobce esenciálních olejů patří Autentis, Tierra Verde, Purae či skandinávský Booming Bob a další. Kromě esenciálních olejů můžete v rámci aromaterapie vyzkoušet i vonné či masážní svíčky.