Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Dlouhodobé trávicí obtíže

    Dotaz z 21. 6. 2026 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, už 3 měsíce mám takové střídání tlaku v podbřišku uprostřed, k tomu nadýmání, pocit plnosti, špatný odchod plynů a i stolice, neni to pořád 24/7, ale mám to takhle často, do toho mám stolici žlutohnědou a utření po dobu těch 3. měsíců žluté, byla jsem u doktorky a brala mi krev a výsledky v pořádku… nevím co by teda mohlo znamenat, že to mám furt takhle často vše, je to nepříjemné a mám strach.. jsou dny, kdy je vše v pohodě, žádný tlak a nafouknutí nemam a zase jsou dny kdy zase a furt takhle ty dny v měsíci dokola. Chtěla bych poradit co dělat, já už nevím…
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

    Dobrý den, 

    mezi možné příčiny patří například funkční střevní potíže (např. syndrom dráždivého tračníku), zvýšená tvorba plynů a citlivost střev na některé potraviny, někdy intolerance některých potravin (laktóza, fruktóza apod.), u žen mohou pocity tlaku v podbřišku souviset také s gynekologickými příčinami.
    Samotná žlutohnědá stolice nebývá nutně známkou nemoci. Barva stolice se běžně pohybuje od světle hnědé po tmavě hnědou v závislosti na stravě a průchodu střevem. Žluté zabarvení na toaletním papíru také nemusí samo o sobě znamenat závažný problém.

    Přes počítač však těžko určovat příčinu obtíží, proto nezbývá nic jiného, než případná opětovná návštěva lékaře.

    S přáním hezkého dne.

    Procházková Radka

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně