37. týden

Těhotenství logo

Třicátý sedmý týden: Uklidit, nakoupit, připravit se…

Jak pokračuje vývoj?

 • Měřím asi 48 cm a vážím 2,9 kg.
 • Připravuju se, chystám se a trénuju – vrtím se, polykám, mrkám.
 • A přiznám se, čím dál víc si cucám paleček. To abych po narození umělo dobře sát mlíčko.

Miminko

Moje orgány, včetně plic, jsou připravené

Porod je za dveřmi

Moje plíce už jsou skoro dovyvinuté, vypadám jako miminko, ale pokud bych se teď narodil, doktoři by řekli, že je to ještě trošku předčasné. Tak já chvilku počkám ať ještě trošku přiberu a povyrostu.

Vzkaz pro maminku 

Představuješ si, jak vypadám? To já taky. Jsem na tebe moc zvědavý a už teď vím, že budeš ta nejlepší maminka na světě.

Tipy a triky

Připravte svou domácnost na dobu po porodu

Připravte svou domácnost na dobu po porodu

Pokud máte dost energie, jednou z nejjednodušších věcí, které můžete předem zařídit, je navařit a zamrazit si do krabiček jednodušší jídla a polévky. Až se vrátíte z porodnice s novorozeňátkem, bude se vám hodit, když si jídlo jenom ohřejete.

Také můžete začít připravovat svůj domov na nového člena rodiny. Ukliďte si, protože později na to nebudete mít čas ani chuť. A nezapomeňte, že musíte mít doma zásobu plenek, miminkovského oblečení a připravenou postýlku nebo košík. Nejlepší bude, když partnerovi připravíte i autosedačku a vše, co si myslíte, že budete během pobytu v porodnici potřebovat, aby to pak nemusel doma hledat. Ale snažte se nedělat z toho vědu a nezapomeňte si dát „nohy nahoru“, až budete mít hotovo.

A pozor, ať máte sbalenou tašku do porodnice! Mějte přichystané také všechny potřebné doklady.

Slovo odborníka

Vyšetření ukáže, zda už se porod blíží

Vyšetření ukáže, zda už se porod blíží

Od tohoto týdne už musíte být připravená, že porod může přijít každým okamžikem. Každý týden byste měla navštěvovat těhotenskou poradnu, kde součástí vyšetření bývá také kardiografické vyšetření plodu. Toto vyšetření slouží ke zhodnocení toho, jak vaše miminko prospívá a jaká je děložní činnost.

Váš lékař bude sledovat, zda a jak moc se již otevírá váš děložní čípek a jak moc již vaše miminko sestoupilo dolu do pánve. Podle toho bude moci upřesnit očekávaný termín porodu.


Články k tématu

 • Velká podzimní soutěž

  Soutěžte o 3x poukázky Dr. Max v hodnotě 5 000 Kč nebo produktové balíčky. Buďte členem věrnostního programu Karta výhod Dr. Max, nakupte v minimální hodnotě 300 Kč produkty vlastní značky Dr. Max nebo značky BEBELO® a odpovězte na soutěžní otázku. Neváhejte a pojďte si s námi zasoutěžit.
  Velká podzimní soutěž
 • Kojení

  Setkání s novorozencem v člověku pokaždé vyvolává přirozenou touhu chránit ho a poskytnout mu tu nejlepší možnou péči. Jedním z klíčových faktorů, které život nově narozeného dítěte ovlivňují nejzásadněji, je kojení. V čem je tak jedinečné a jaké největší výhody přináší? Odpovědi nejen na tyto otázky jsme pro vás připravili v přehledném článku.
  Kojení
 • Kdy přichází období vzdoru a jak zvládat záchvaty vzteku

  Drobný konflikt odstartuje záchvat vzteku. Dítě se válí po zemí, kope nohama, křičí, odmlouvá a protestuje. Vy jako rozčilený rodič ztrácíte trpělivost. Jak s vaším potomkem v takové chvíli jednat a co v období vzdoru vaše dítě vlastně prožívá?
  Kdy přichází období vzdoru a jak zvládat záchvaty vzteku
 • Nepodceňujte pravidelné preventivní prohlídky

  Pro děti bychom udělali vše, ale někdy zanedbáváme péči o své vlastní zdraví. Proč jsou preventivní prohlídky důležité, jak vypadá harmonogram prohlídek u dětí a na jaké prohlídky byste neměli zapomínat vy sami, si přečtěte v novém článku Dr. Max BABY.
  Nepodceňujte pravidelné preventivní prohlídky